Przejdź do treści

PULSOKSYMETRPULSOKSYMETR

Co to jest pulsoksymetr szpitalny? 

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne do badania pulsoksymentrii, czyli wysycenia krwi tlenem. Mierzy  pochłanianie przez czerwone krwinki w naczyniach włosowatych promieniowania o dwóch różnych długościach fali (czerwonego i podczerwonego). Sygnał dzielony jest na dwie składowe: zmienną i stałą. Na podstawie pomiaru oblicza się stopień nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Pulsoksymetrem można również zmierzyć tętno pacjenta. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje pulsoksymetrów  stacjonarne jak i przenośne. Stacjonarne pulsoksymetry wykorzystywane są m.in. w szpitalach i domach opieki, maja one więcej funkcji m.in. badają ilość oddechów czy ciśnienie krwi, co pozwala na na dodatkową diagnozę pacjenta. Pulsoksymetry przenośne zaś są podstawowym wyposażeniem każdej placówki medycznej, ponadto używane są na co dzień w warunkach domowych przez osoby chore na różne dolegliwości sercowe jak i przez sportowców. Rodzaje pulsoksymetrówpulsoksymetr dla dorosłych dla dzieci i noworodków. Pulsoksymetr noworodkowy wyposażony jest w specjalny czujnik- opaskę zakładaną na stópkę lub nadgarstek,  dzięki której możliwy jest dokładniejszy pomiar. 

Jak wygląda badanie pulsoksymetrem?

Badanie pulsoksymetrem jest jednym z najprostszych badań diagnostycznych. Polega na umieszczeniu w odpowiedni sposób na palcu pacjenta specjalnego czujnika SpO2, po czym na ekranie pulsoksymetru widoczny jest wynik badania. Są również pulsoksymetry, których czujniki zakłada się na płatek ucha. Pulsoksymetria  wykonywana jest  u osób zagrożonych niskim ciśnieniem cząstkowym tlenu we krwi, m.in. chorych na astmę czy choroby płuc. Prawidłowy wynik saturacji waha się w granicy 95 % do 99%. 

Pulsoksymetr sklep - zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicnzego w sprawie ceny pulsoksymetrów. Cena pulsoksymetru zależy od ilości czujników satruracji ( Sp02) zakupowanych podczas transakcji. 

Zapraszamy do naszego stacjonarnego sklepu z pulsoksymetrami