KONCENTRATOR TLENU
Wąsy tlenowe 1,5 m do koncentratora tlenu EverFlo - przeznaczone są do dostarczania pacjentowi mieszaniny o koncentracji tlenu, są łatwe w użyciu i komfortowe dla pacjenta, końcówki donosowe wykonane są z miękkiego tworzywa, nie zawierającego lateksu i nie podrażniającego śluzówki nosa u pacjenta, wąsy tlenowe posiadają regulację, pozwalającą na dopasowanie ich średnicy do wielkości głowy pacjenta, tak aby pozostawały na właściwym miejscu. Zapraszamy do zakupu opcji dodatkowych - wąsów.
Cena: 30.00 PLN
Filtr do koncentratora tlenu EverFlo - filtr przeznaczony jest do koncentratorów tlenu EverFlo jest zamiennikiem oryginalnego produktu wyprodukowanym przez wiodącą firmę akcesoriów medycznych. Regularna wymiana filtra przekłada się na prawidłowe działanie koncentratora tlenu, jego bezawaryjność, a co najważniejsze na podawany najlepszej jakości czysty tlen. Zachęcamy do zakupu oraz zapoznania się z ofertą handlową na filtry do koncentratora tlenu EverFlo. Polecamy zakupić dodatkowe filtry do koncentratora.
Cena: 100.00 PLN
Nawilżacz do koncentratora tlenu EverFlo wyposażony jest w pojemnik na wodę destylowaną, instalowany między źródłem tlenu a pacjentem. Nawilżacz zapewnia cicha prace co jest największym naszym atutem. Nawilżacz ma zawór bezpieczeństwa oraz nie zawiera lateksu. Nasze nawilżacze przeznaczone są do naszych koncentratorów tlenu EverFlo. Zapraszamy do zakupu naszych koncentratorów w atrakcyjnie niskich cenach, które udziela nasz przedstawiciel handlowy Euro Medical. Zapraszamy.
Cena: 45.00 PLN
KONCENTRATOR TLENU
Co to jest koncentrator tlenu?
Koncentrator tlenu to urządzenie służące do podawania tlenu pacjentowi- prowadzenia tlenoterapii. Zdrowy organizm bez problemowo sam potrafi zapewnić sobie odpowiednią ilość tlenu, niestety, gdy zawodzą organy wewnętrzne, organizm nie jest w stanie samemu uzupełnić ten pierwiastek. Jak wiadomo bez tlenu człowiek nie jest w stanie funkcjonować, dochodzi do niedotlenienia, czego skutki mogą być tragiczne, a zabezpieczyć się przed tym można przez tlenoterapię, czyli skorzystanie z koncentratora tlenu. Istnieją dwa różne rodzaje koncentratorów stacjonarne i przenośne. Koncentrator potocznie możemy nazwać „fabryka tlenu”, urządzenie to pobiera tlen z otoczenia, koncentruje go, oczyszcza, nawilża i podaje pacjentowi za pomocą maski, bądź tzw. wąsów (przewody doprowadzające tlen bezpośrednio do nozdrzy). O tym jak często należy korzystać z koncentratora tlenu decyduje lekarz, jest to sprawa indywidualna dla każdego chorego. Dzięki koncentratorom tlenu pacjent może być hospitalizowany w domu, gdyż efekty tlenoterapii są porównywalne jak w warunkach szpitalnych. Urządzenie to dedykowane jest osobom z POChP, astmom, mukowiscydozą, rakiem płuc czy niewydolnością krążeniową.
Budowa koncentratora:
- Filtr wstępny: Koncentrator zwykle jest wyposażony w filtr wstępny, który zasysa skuteczny, taki jak kurz, pyłki roślinne i inne elementy występujące w powietrzu.
- Komora adsorpcyjna: Do centralnego elementu koncentratora energii. Komora adsorpcyjna zawiera materiał adsorbujący, który pochłania azot i inne gazy, pozostawiając czysty tlen. Materiał adsorbujący jest molekularne sito zeolitowe, które mają zdolność do selektywnego wychwytywania azotu.
- Wentylator: Wentylator w koncentratorze odpowiada za pobieranie powietrza i przepływ przez komorę adsorpcyjną. Aby zwiększyć kontakt powietrza z materiałem adsorbującym i skutecznie efektywniej wytwarzać od innych gazów.
- Kontroler dawkowania: Kontroler reguluje dostarczanie do organizmu pacjenta tlen, zgodnie z zaleceniami lekarza. Może to być za pomocą pokrętła lub systemu na panelu zarządzania koncentratora mocy.
- Filtr dostarczający: Filtr dostawcy usuwający resztkowe źródło i wodę dostarczaną do organizmu, prawidłowy i suchy tlen do pacjenta.
- Czujniki i alarmy: Koncentratory małe są wyposażone w różne czujniki, które monitorują parametry pracy urządzenia, takie jak ciśnienie, przepływ, temperatura, czy poziom potencjału wyjściowego. Alarmy są aktywowane, gdy występuje jakiś błąd, informując personel medyczny o współczesnych problemach.
- Panel administracyjny: Koncentrator posiada panel administracyjny, który umożliwia ustawianie parametrów pracy, odczytywanie wskaźników i alarmów oraz inne funkcje związane z obsługą urządzenia.
Koncentrator charakteryzujący się kilkoma podstawowymi cechami, oto niektóre z tych cech:
1. Produkcja generowana na miejscu: Koncentrator energetyczny jest wydajny do wytwarzania czystego, bez potrzeby działania zaopatrywania go w butle małej. Działa na adsorpcji, niezależnie od tlenu od innych gazów w powietrzu i dostarczając go pacjentowi w postaci czystego strumienia małej.
2. Bezawaryjność: Koncentratory są produkowane tak, aby były skuteczne i bezawaryjne. Trzeba prowadić odpowiednie konserwacje i regularne czyszczenie mogą sprawić, że poprawisz wydajność urządzenia.
3. Kontrola monitorowania: Koncentratory są wyposażone w zasilanie, które umożliwiają dostarczanie ilości energii elektrycznej do poszczególnych potrzeb pacjenta. Lekarz lub personel medyczny obsługujący poziom działania w zależności od zalecenia terapeutycznego.
4. Mobilność: Wiele koncentratorów jest lekkich, kompaktowe i wyposażone w uchwyty lub ułatwiające transport z jednego miejsca do drugiego. Aby umożliwić pacjentom poruszanie się i tworzenie trybu życia.
5. Cicha praca: Wielu producentów koncentratorów, które mogą się przydać do pracy urządzenia, co jest przyczyną skutków ubocznych i osób przebywających w ich otoczeniu. Dzięki temu pacjent może spokojnie korzystać z koncentratora naturalnego bez nadmiernego hałasu.
6. Monitorowanie i alarmy: Koncentratory są wyposażone w różne czujniki i alarmy, które monitorują parametry pracy urządzenia. W przypadku zastosowania takiego, jak spadek ciśnienia lub źródło energii, urządzenie może generować alarm lub sygnały, informując personel medyczny o rzeczywistych problemach.