HOLTERY
Holter ciśnienia ABPM 50 Holter ciśnienia ABPM 50 posiada oprogramowanie na komputer w języku polskim, wyposażony jest w: 2,4” kolorowy ekran TFT, 320x240 pikseli, programowane częstości pomiarów, wskaźnik stanu baterii, Zasilanie z 2 baterii AA (600 pomiarów), funkcja alarmów, możliwość przeglądania wyników pomiaru, bezpośrednio na wyświetlaczu rejestratora, transfer danych przez port USB. Holter przeznaczony do różnych grup wiekowych.
Cena: 1 840.00 PLN
Holter ciśnieniowy PM50 oraz tryb monitorowania pacjenta pomiaru NIBP i SpO2 oprogramowanie iinterfejs rejestratora w języku polskim. Holter jest nieinwazyjnym, cichym, o kompaktowych wymiarach, niskiej wadze i niezawodnym monitorem ciśnienia krwi i SPO2 dla zastosowań ambulatoryjnych. Przy zastosowaniu 2 baterii alkalicznych (typ AA) może wykonywać pomiary w czasie 24 godzin. Holter cisnienia posiada duży kolorowy wyświetlacz graficzny.
Cena: 2 916.00 PLN
HOLTERY
Co to jest holter?
Holter to urządzenie medyczne które działa tak jak badanie EKG, z tą różnicą, że obserwuje serce przez 24 godziny. Jest to niezwykle istotne badanie w przypadku pacjentów z napadowymi zaburzeniami pracy serca, ważne jest również to, że holter działa również, gdy pacjent śpi, więc nasz najważniejszy organ działa wolniej.
Dla kogo badanie holterowskie?
Do badani holterem kwalifikują się przede wszystkim osoby u których występują wszelkiego rodzaju kołatania serca, spowolniona praca serca, czy arytmia, zasłabnięcia i zawroty głowy- z podejrzeniami tła kardiologicznego. Chorzy na chorobę wieńcową, po zawałach a także Ci, u których wszczepiony został rozrusznik serca.
Jak wygląda badanie holterem?
Do badani holterem nie trzeba się wcześniej w żaden sposób przygotowywać, zachowywać specjalnych diet czy ograniczać sport. Przed badaniem warto zadbać o higienę, ponieważ od momentu założenia holtera nie wolno brać prysznica, czy kąpać się. Nie należy też balsamować się, ani używać żadnych kremów w miejscu przytwierdzenia holtera. Badanie polega na przytwierdzeniu do klatki piersiowej odpowiednich elektrod, które monitorują pracę serca, połączone są one z małym urządzeniem- holterem, który nosi się przy sobie podczas całego badania, czyli przez 24 godziny. Przez ten czas pacjent wykonuje normalne czynności, jak na co dzień. Badanie jest bezbolesne i bardzo pomocne w dalszej diagnostyce.
Holter EKG do zewnętrznego urządzenia medycznego do monitorowania za pomocą funkcji zarządzania pracą serca przez ten okres czasu, zwykle od 24 do 48 godzin. Pozwala na wykrywanie i rejestrowanie wskaźników rytmu serca oraz innych podobnych problemów sercowych, które mogą nie wystąpić podczas normalnego badania EKG.
Podstawowe elementy budowy holtera EKG obejmują:
1. Elektrody: Holter EKG ma zestaw elektrod, które są przyklejane do skóry pacjenta na klatkę piersiową. Elektrody są odpowiedzialne za rejestrowanie sterowania aktywnością serca i przekazywanie jej do urządzenia.
2. Przewody: Elektrody są połączone z przewodami, które prowadzą do samego holtera EKG. Przewody przekazują sygnały z elektrod do urządzeń, gdzie są one analizowane i zapisywane.
3. Urządzenie rejestracyjne: Holter EKG zawiera małe, wstępne urządzenie rejestracyjne, które odbiera sygnały elektryczne z elektrodą i zapisuje je na specjalną taśmę magnetyczną lub w pamięci. Obecnie często stosuje się również cyfrowe holtery EKG, które zapisują dane na uzupełnienie pamięci lub w pamięci.
4. Pasek na ramię lub pas biodrowy: Urządzenie rejestracyjne jest przymocowane do pacjenta za pomocą paska na ramię lub pas biodrowego. Zapewnij wygodne i bezpieczne noszenie holtera EKG przez cały okres monitorowania.
5. Bateria: Holter EKG jest zasilany przez wbudowaną technologię, która zapewnia działanie urządzenia przez cały okres monitorowania. Niektóre holtery EKG mogą mieć również możliwość ładowania leków lub stosowania wymiennych leków.
6. Wyświetlanie i kontrolne: niektóre nowoczesne holtery EKG wyświetlają wyświetlacz, który umożliwia podgląd zapisanych danych lub odbieranie sygnału EKG w czasie rzeczywistym. Przyciski kontrolne obsługują pacjenta na oznaczanie zdarzeń, takich jak duszności, ból w klatce piersiowej itp.