Przejdź do treści

Lampy operacyjneLampy operacyjne

Co to są lampy zabiegowe?
Lampy zabiegowe stanowią absolutnie podstawową część wyposażenia gabinetu zabiegowego, jak i również zwykłego gabinetu lekarskiego, dlatego dobór lampy lub lamp zabiegowych do naszej placówki wbrew pozorom jest dosyć istotnym elementem organizacji miejsca pracy. Służą one zarówno jako dodatkowe ale i podstawowe źródło światła w trakcie przeprowadzania diagnostyki, a także zabiegów. Charakterystycznymi cechami tego typu lamp, to możliwość ustawienia kierunku promieni świetlnych na dowolnym polu płaszczyzny, przy pomocy bardzo elastycznej podstawy zwanej często  „gęsią szyją”, oraz kompaktowość i niewielka waga co jeszcze potęguję łatwość korzystania z lampy.

Rodzaje naszych lamp zabiegowych:
U nas, klient może dobrać lampę zabiegową  pod kątem własnych potrzeb.  Przede wszystkim czeka  nas wybór: czy odpowiednia będzie mobilna lampa przejezdna (stojąca) ? A może lampa zabiegowa sufitowa lub ścienna? Bez problemu, nasi przedstawiciele zaproponują najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta indywidualnie, a także pomogą dobrać pozostałe parametry, takie jak rodzaj światła (np. halogenowe lub ledowe), tudzież powierzchnia plamki świetlnej, albo natężenie światła.

Do czego wykorzystywane są lampy zabiegowe:

Lampy zabiegowe , zarówno przejezdne, jak i sufitowe oraz ścienne, znajdują wiele zastosowań, zależnie od wspomnianego rodzaju.  Lampy przejezdne stosuje się głównie   w mniej skomplikowanej diagnostyce np. jamy ustnej oraz prostszych zabiegach . Natomiast lampy zabiegowe ścienne oraz sufitowe znajdują zastosowanie gdy potrzebujemy swobodnego dostępu do pacjenta leżącego na stole zabiegowym i 
lampa przejezdna albo zajmowałaby za dużo miejsca, albo byłaby niepraktyczna.

Z czego składają się lampy zabiegowe:
Lampy zabiegowe składają się przede wszystkim  z diod oświetlających, kopuły która je otacza i zabezpiecza , ramię podtrzymujące kopułę z diodami (w przypadku lampy zabiegowej ściennej oraz sufitowej) lub elastyczną szyję ( w przypadku lampy zabiegowej przejezdnej) oraz system mocowania do ściany i sufitu, lub podstawa jezdna , w przypadku lampy przejezdnej.

Lampy zabiegowe oraz lampy operacyjne to specjalistyczne źródła światła stosowane w leczeniu i chirurgii. Oto kilka informacji na ten temat:

Lampy zabiegowe:
Dermatologia: W dermatologii zabiegi lecznicze są stosowane do leczenia światłem, w tym fototerapia UVB w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca czy egzema.
Stomatologia: W stomatologii lampy zabiegowe mogą być obserwowane do wybielania zębów za pomocą światła LED lub laserowego.
Fizjoterapia : W niektórych przypadkach leczenia zabiegowego są stosowane w fizjoterapii do leczenia bólu, na przykład w leczeniu mięśnia sercowego lub stawów.

Lampy operacyjne:
Chirurgia: Lampy operacyjne są dostępne w salach operacyjnych, obsługujących, skoncentrowanych i ścisłych źródłach światła, aby chirurgom dostarczać procedury chirurgiczne.
Ginekologia: W operacji ginekologicznej lampy operacyjne są wspomagane do leczenia operacyjnego, na przykład podczas leczenia histeroskopii czy laparoskopii.
Neurochirurgia: W przypadku operacji mózgu lub procedury operacyjnej, która pomaga chirurgowi zobaczyć obszar operacji w najlepszym stanie.

Obie te rodzaje lamp są nieodzowne w ocenie medycyny i chirurgii, lecznicy lekarza w operacjach skutecznych i leczniczych oraz leczeniu.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.